Ikea Leko: nový elektromobil od výrobce nábytku

Švédská nábytkářská společnost Ikea zveřejnila na internetu video, ve kterém se odpočítává čas do odhalení nového vozidla. Zdá se, že Ikea vstoupí do vod výrobců automobilů – a to s vozem ne ledajakým. Leko bude elektromobil, který Ikea nazývá „automobilem zítřka“.


Vydáno: 25.3.2009

Ikea Leko má být ekologický, ekonomický a praktický vůz. Pravda je, že těmito slovy by ráda nazvala jakýkoli svůj model kterákoli automobilka, ale Ikea svůj první motoristický počin nazývá rovnou slovním spojením „vůz zítřka“.

Ekologii v tomto případě bere Ikea vážně, Leko bude jezdit s nulovými emisemi CO2. Uvedení nového elektromobilu koresponduje s plánem švédské vlády do 20 let jezdit bez ropy (i když pochybujeme, že by mezi ním a vozem od Ikey byla přímá souvislost). Na internetových stránkách www.roulez-leko.com hovoří o novém voze jeho designér, Christophe Grasz.

Automobil zítřka v podání švédského výrobce nábytku uvídíme už brzy. Počítadlo se zastaví 31. března v osm hodin ráno – a v ten okamžik se dozvíme, jak Leko vypadá. Kdo ví, možná pod plachtou roste zdatná konkurence domácím automobilkám automobilky Volvo a Saab.

Text: Redakce
Foto: Ikea

Galerie