Honda Brio: sériový „new small concept“ míří do Indie

Malé automobily do města jsou v kurzu nejen ve staré dobré Evropě, ale i ve východnějších (a rychle rostoucích) destinacích. Příkladem je novinka japonské automobilky Honda. Městský automobil, který dostal jméno „Brio“, měří jen 3,6 metru, má nízkou spotřebu a chce konkurovat Hyundaii i10. Honda s novým vozem míří na trhy miliardové Indie a na Thajsko.


Vydáno: 3.12.2010

Honda se rozhodla vyjít z konceptu Honda New Small Concept, a přetavila ho do sériové podoby nového modelu Brio. Automobil je určený pro rozvojové jihoasijské trhy, Indii a Thajsko. Tam bude konkurovat i u nás známým vozům kategorie mini: Hyundai i10 a Suzuki Alto.

Se svými rozměry 3610 mm x 1680 mm x 1475 mm patří Honda Brio ke kompaktním zástupcům městské kategorie. Přitom ale kontruktéři nezapomněli na praktické využití interiéru ve prospěch jeho nejlepšího prostorového využití (a jak víme z modelu Jazz / Fit, to Honda umí). Vidět to můžeme ostatně i na fotkách: například u vykrojení prostoru palubní desky pro více místa pro nohy.

Jak známe Hondu, čekáme nasazení jediného, spíše benzinového motoru. Zatím nevíme, jaká jednotka to bude, ale  údajně má mít nízkou spotřebu pod 5 l/100 km.

Honda Brio se v Indii a Thajsku začne prodávat na začátku března 2011.

Text: Redakce
Foto: Honda

Galerie