Ford by nejraději prodal Volvo čínskému Geely

Americký Ford oznámil, že jeho favoritem pro prodej švédské značky Volvo je čínská automobilka Geely. Informaci přinesla britská BBC. Ford bude nyní s automobilkou Geely detailně projednávat podmínky případné koupě Volva. Zatím ale není nic jisté, manažeři Fordu žádné konkrétní rozhodnutí dosud nepřijali.


Vydáno: 29.10.2009

Ford se dlouhodobě potácí v problémech a před časem prodal své luxusní značky Aston Martin, Jaguar a Land Rover. O prodeji Volva se přitom spekuluje několik let a kromě značky Geely byly ve hře další čínské automobilky Chery Automobile, Dongfeng Motor Group a francouzský Renault.

Nyní je ve hře o švédské Volvo prý dvojice automobilek. Kromě hongkongského Geely je to ještě konsorcium Crown, které vedou dva američtí manažeři Michael Dingmann a Shamel Rushwin, kteří dříve pracovali pro Ford na nejvyšších pozicích. Oba zájemcí prý mají s Volvem dlouhodobé plány, které zahrnují investici tří miliard dolarů.

Volvo nedávno oznámilo své hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. Skončilo s menší ztrátou, než se očekávalo a momentálně zůstává ve ztrátě 3,3 miliardy švédských korun.

Text: Redakce
Foto: trababa.com

Galerie