Fiat představuje novou generaci modelu Dobló

Na trh se chystá vstoupit zbrusu nová generace praktického Fiatu Dobló. Pomalu už bylo načase, vždyť tento model figuruje v nabídce italské značky už od roku 2001. Novinka přináší celou řadu změn a inovací. V některých ohledech by dokonce měla být nejlepší ve své třídě, tedy alespoň podle výrobce.

Vydáno: 17.11.2009

Nastupující model Dobló využívá jako svůj základ novou platformu, která má rozvor náprav 2755 mm a už pouze toto číslo slibuje dostatek prostor. Osobní verze budou nabízet zavazadlový prostor o objemu 790 litrů, nákladní provedení pojme 3,4 – 4,2 m3 o hmotnosti 750 – 1000 kg.

Do prodeje vstoupí nová generace se čtyřmi motory v nabídce. Příznivci benzinových motorů musí vzít za vděk pouze jedinou možnost, tedy agregát 1,4 16V (95 k). Logičtější je totiž pro tento druh automobilu vznětová jednotka a ty se nabízejí rovnou tři: 1,3 MultiJet (90 k), 1,6 MultiJet (105 k) a nový 2,0 MultiJet (135 k). Nejslabší naftový motor by měl být schopen jezdit za méně než pět litrů a stát se tak nejúspornějším v této kategorii.

Zákazníci budou moci vybírat z několika variant (osobní, nákladní, zvětšený rozvor, zvýšenou stavbou apod.). Do výbavy se dostanou mimo jiné asistenti typu ABS, EBD, ESP a asistent pro rozjezd do kopce. Chybět nemůže ani pro Fiat typický systém Blue and Me a později by se měl objevit také motor vybavený systémem Start&Stop.

Prodej bude zahájen v lednu 2010, první objednávky bude Fiat přijímat už začátkem prosince.

 

Text: Redakce
Foto: Fiat

Galerie