Fiat 500 C: italská stylovka dorazila do České republiky

V České republice odstartoval prodej Fiatu 500 C. Druhý nejmenší kabriolet na trhu jistě přitáhne mnoho pohledů, jedná se totiž o ještě větší stylovku než v případě klasické karoserie s pevnou střechou. Základní verze s motorem 1.2 Fire a výbavou Pop bude stát 349 900 Kč. Za vrcholné provedení dáte přesně o 100 000 Kč více.


Vydáno: 13.4.2010

Celkem v nabídce najdeme tři motory a dvě úrovně výbavy. Levnější Pop zahrnuje sedm airbagů, elektrický posilovač vybavený známým tlačítkem City, dálkové centrální zamykání, dělené zadní sedadlo, radio CD/MP3 a další. Vyšší Lounge pak přidá například manuální klimatizaci, litá kola, kůží potažený volant, paket Chrom a vy přidáte 50 000 Kč.

Pod kapotu lze dát v případě prvně jmenované výbavy zážehové motory 1.2 (69 k) nebo stokoňovou jedna-čtyřku. Obě pohonné jednotky jsou v základu spojené s manuální převodovkou, která je u té slabší pětistupňová, u silnější šestistupňová. Na přání je možné dodat také automat Dualogic a systém Start&Stop. Vrchol tvoří agregát 1.3 MultiJet (75 k). Ten je dostupný pouze ve vyšší výbavě Lounge a nabízí kombinovanou spotřebu 4,2 l/100 km. Všechny jednotky splňují normu Euro 5.

K dispozici jsou také poměrně velké možnosti personalizace. Fiat nabízí pro model 500 C 11 barev karoserie, 3 barvy střechy, 12 polepů, 20 různých symbolů, 9 sad slitinových kol a 18 krytů na klíče.

Fiat 500 C navazuje na odkaz svého dávného, ale o to slavnějšího předchůdce. Stejně jako on, i současná pětistovka má pevné rámy a stahovací plátěnou střechu. Také díky tomu se zavazadelník zmenšil doslova o pár litrů a nebyly nutné zásadnější úpravy karoserie. 

Text: Redakce
Foto: Fiat

Galerie