eRuf Stromster: elektrické SUV dostalo karoserii Porsche Cayenne

Společnost eRuf o sobě dala vědět už několikrát. Poprvé představila v roce 2008 elektromobil zabalený do karoserie Porsche 911. O rok později přišel model Greenster. Ten vychází z prvního jmenovaného, má ovšem lehčí akumulátory a vyšší dojezd. V současnosti se objevil třetí do party a bude to vůz kategorie SUV.


Vydáno: 11.12.2009

Je celkem logické, že volba padla opět na značku Porsche a jeho Cayenne. Novinka se jmenuje Stormster, využívá elektromotor Siemens o výkonu 367 koní. To by se mohlo na první pohled zdát jako velmi slušné číslo, ale elektrické SUV váží 2670 kg. Výsledek je tedy takový, že stokilometrovou rychlost zvládne za 10 sekund. Ta maximální byla stanovena na 150 km/h a dojezd je 200 km.

Stormster využívá lithium-iontové baterie. Vůz je postaven na pětipaprskových discích obutých do pneumatik Hankook o rozměru 295/30 R22. Zatím se neví, jak velká bude sériová produkce a kolik bude jeden takový elektromobil stát. Zákazníci si ovšem budou moci vybírat mezi karoserií Porsche Cayenne a originální upravenou Ruf-karoserií.  

 

Text: Redakce
Foto: RUF

Galerie