Dohoda mezi Mitsubishi a PSA: chystá se kompaktní SUV

Automobilky Mitsubishi a PSA Peugeot Citroën oznámily, že dospěly k dohodě o nové spolupráci na projektu kompaktního SUV. Tato dohoda by měla zajistit vývoj vozu založeného na existující platformě Mitsubishi, podobně jako třeba v případě modelů Citroën C-Crosser a Peugeot 4007.


Vydáno: 28.4.2010

Na evropské trhy budou nové kompaktní SUV uvedeny se specifickým designem značek Peugeot a Citroën v roce 2012. Mnohé komponenty budou sdílet s modelem Mitsubishi, konkrétně s modelem RVR na japonském trhu a ASX na evropském trhu. Vozy budou k dispozici jak ve výbavě 2WD, tak i 4WD.

Plánovaný objem kompaktních SUV Peugeot a Citroën by měl dosáhnout 50 tisíc kusů za rok pro obě značky. Na základě dohody bude PSA Peugeot Citroën používat pro své vlastní modely svůj dieselový motor 1.6 HDI. Emise CO2 by měly být jen 123 g/km, tedy spotřeba nižší než 4,7 litru na 100 km.

Tato dohoda je čtvrtým společným projektem mezi oběma společnostmi. Po spolupráci na SUV Mitsubishi Outlander, Peugeot 4007 a Citroën C-Crosser, vybudování společné továrny v Rusku a po evropském zahájení prodeje elektrických vozů Peugeot iOn a Citroën C-zero, které vycházejí z japonského modelu i-MiEV.

Zdroj: TZ Mitsubishi
Foto: Zuzana Procházková

Galerie