Citroën AirCross: první fotky stylového chalupáře

Citroën chystá off-road verzi modelu C3 Piccaso. Je nad slunce jasné, že to s tím off-roadingem nebude nijak žhavé. Obdobně jako například u Roomsteru Scout jde především o atraktivnější vzhled. Z tohoto pohledu od nás dostává chystaná novinka plných sto bodů. Tím to ale končí. Čtyřkolky se samozřejmě nedočkáme. Škoda.


Vydáno: 7.4.2010

Citroën AirCross je v podstatě sériové MPV C3 Picasso. Stejné budou motory, stejný je pohon předních kol a ani v případě převodovek nic nového nebude. Změnila se ovšem vizáž. Vzhled drsného off-roadu propůjčují tomuto automobilu nové nárazníky, stříbrné něco jako nášlapy (které jsou ovšem také u daleko větších terénních automobilů extrémně nepraktické) a hlavně rezervní kolo umístěné stylově na páté dveře.

Nejpodstatnější technickou novinkou tak zůstává podvozek, který je oproti běžnému provedení o něco vyšší. Osobně doufáme, že Peugeot propůjčí alespoň systém Grip Control, který by mohl dalšímu přírůstku do řady rádoby terénních vozidel mimo zpevněnou cestu alespoň trochu pomoci. Podrobnější informace by se měly objevit už velmi brzy.

Text: Redakce
Foto: Citroën

Galerie