Bugatti Veyron je k vidění i v Praze, stačí mít štěstí

Luxusní supersport jménem Bugatti Veyron, který svými parametry dodnes patří k těm nejbrutálnějším autům na světě a dokáže stále oslňovat veřejnost svou bezohledně dekadentní existencí, nenajdete jen v arabském světě (kde je jich suverénně nejvíc). Pokud budete mít štěstí, můžete na něj narazit i v České republice, konkrétně v centru Prahy.

Vydáno: 22.1.2010

Bugatti Veyron se švýcarskou registrační značkou vyfotil náš čtenář Jan H., kterého jeho přítomnost v Praze překvapila natolik, že nám jeho fotky zaslal. Nebyl sám, koho Veyron zaujal. Jak je vidět z jeho fotografií, exotický supersport si fotila řada kolemjdoucích.

Majitel auta, které vyjde nejméně na milion eur (tedy skoro třicet milionů korun), ho nechal zaparkované před pražským hotelem Marriott v ulici V Celnici, mezi Masarykovým nádražím a Náměstím Republiky.

Veyron akceleruje z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy a 0-300 km/h za 17 sekund. Pod kapotou má monstrózní osmilitrová šestnáctiválec s výkonem 1001 koní a jeho maximální rychlost přesáhne 400 km/h.

Chcete-li si přečíst víc o Veyronu (a dalších exotických sportovních autech, které Bugatti plánuje), podívejte se na výpis článků o této automobilce ZDE.

Text: Redakce
Foto: Jan H., čtenář ZaVolantem.cz

Galerie