BMW M3 E91 5.0 V10: raketový chalupář

Pokud nutně potřebujete praktické auto, které překoná hranici 300 km/h a nezamlouvá se vám expresní kombi z dílny Audi, máme pro vás jeden tip. Úpravce Manhart Racing přišel s nabídkou téměř stejně rychlého a praktického auta jako je RS6 Avant. Nese název BMW M3 E91 5.0 V10 SMG.

 

Vydáno: 15.10.2009

Samotné označení automobilu prozrazuje naprosto všechno. Kombi řady tři nedostalo klasický osmiválec, ale pod kapotu se nastěhoval pětilitrový desetiválec pocházející z většího BMW M5. A ten nezůstal neupraven. Výsledek celého snažení má hodnoty 550 koní, 4,3 s a 324 km/h.

Přenos nemalé síly na zadní kola je realizován pomocí sedmistupňové převodovky SMG a zadního diferenciálu s omezenou svorností. Zapomenout nesmíme ani na upravený podvozek, který je nově stavitelný a který dodala firma Bilstein. Vylepšena byla rovněž brzdová soustava. Ta teď disponuje kotouči o průměru 380 mm. To vše stojí na dvacítkách RAD Monza.

V interiéru najdeme známé prvky. BMW Performance je podepsáno pod volantem, sportovními sedadly a tak dále. Kam se podíváte, tam najdete Alcantaru. S tímhle automobilem by zkrátka seriál Chalupáři dostal hned jiný náboj…

Text: Redakce
Foto: Manhart Racing

Galerie