Alfa Romeo Brera a Spider: novinky pro rok 2008

Atraktivní vozy italské značky byly pro rok 2008 modernizovány. Tak jako u každého faceliftu, i zde najdeme změny v designu vozu a motorizaci. Spořivého zákazníka však nejvíce potěší pohled do aktualizovaného ceníku.

Vydáno: 15.5.2008

Úpravy vnějšího vzhledu vozu jsou velmi decentní. Ostatně, co by se vlastně mělo zlepšovat? Nejvýraznější novinku exteriéru je zavedení ledově bílé barvy a 18″ kola s otvory v tmavém provedení. V interiéru najdeme sedadla s přepracovanou konstrukcí, inovované lakování ciferníků a přístrojového panelu.

Základem motorizace budou dva benzinové a dva naftové agregáty. Zážehové jednotky jsou vybaveny přímým vstřikováním paliva JTS. Ten slabší o objemu 2,2 litrů poskytne 185 koní, silnější šestiválec 3.2 V6 dává k dispozici o 75 koní více. Pokud preferujete naftu, máte na výběr dvě varianty motoru 2.4 JTDM 20V (210 a 200 koní). Standardně je dodávaná šestistupňová mechanická převodovka, navíc si můžete pořídit automatickou převodovku Q-Tronic nebo robotizovanou Selespeed.

Poprvé se do modelů Brera a Spider dostal systém Electronic Q2. Ten má na starost stabilitu vozu a omezuje protáčení hnacích kol. Upravená je také konstrukce vozu. Ta byla optimalizována tak, aby se dosáhlo lepšího jízdního komfortu a dynamiky. Obě dvě Alfy jsou teď o desítky kilogramů lehčí.

Zajímá vás, co znamenají zkratky Q2 nebo JTS?
Vše najdete v seznamu technických zkratek.

Změny k lepšímu se odehrály také v ceníku. Modelová řada 2008 je levnější. Cena Brery startuje na 845 000 Kč, za nebe nad hlavou si připlatíte 50 tisíc korun. V základu najdete automatickou klimatizaci, sedm airbagů, tempomat, parkovací senzory a stabilizační systém VDC. Pokud vám to nestačí, můžete si dokoupit všechny možné „zbytečnosti“, jako na příklad hi-fi od Bose, bi-xenonové světlomety, kožené čalounění nebo litá kola až do velikosti 19″.  

Text: Redakce
Foto: Alfa Romeo

Galerie