Abarth 695 Tributo Ferrari: 180 koní pro městský provoz

Na autosalonu ve Frankfurtu se objeví kromě jiného také výsledek spolupráce italských značek Abarth a Ferrari. Omezená série této ostré pětistovky má posloužit především jako městský dopravní prostředek určený pro majitele automobilů pocházejících z Maranella.


Vydáno: 10.9.2009

Rozdíly mezi běžným Fiatem 500 Abarth a touto speciální edicí není potřeba dlouze rozvádět. Především rudý lak Scuderia Red je to hlavní, podle čeho rozeznáte, že je zde něco navíc. Pokračovat pak můžeme 17“ disky kol, zadním difuzorem, čtyřmi koncovkami výfuku nebo xenonovými světlomety.  

To hlavní samozřejmě na první pohled zřejmé není. Přeplňovaná jedna-čtyřka o výkonu 180 koní pohání přes elektromechanickou pětistupňovou převodovku s možností řazením pádly pod volantem přední nápravu. Patřičný brzdový systém obstarala značka Brembo a změny se nevyhnuly ani podvozku. Ten je ještě tužší než tomu je v případě “civilního“ provedení Abarth.

Stokilometrovou rychlost zdolá Abarth 695 Tributo Ferrari za necelých sedm sekund a maximálně se rozjede na 225 km/h. Jízdní dynamika to je ve městě velice užitečná, co myslíte.

Text: Redakce
Foto: Abarth

Galerie