Zima, nejlepší doba kdy koupit alu kola na příští sezónu

Elektrony, hliníkáče, kola z lehkých slitin. Všemi těmito výrazy jsme si zvykli označovat alu kola, která dnes obouvá každé lepší auto. Jejich výhody jsou jasné: mají nižší hmotnost, takže má auto lepší jízdní vlastnosti, a navíc velmi dobře vypadají. Pokud i vy chcete obout alu kola už letos na jaře, je nejvyšší čas se po nějakých poohlédnout.

Pokud uvažujete, že si na tuhle sezónu koupíte alu kola, nastalo právě teď nejvhodnější období. Protože je zima, jsou ceny nízko. Navíc výběr je obrovský, nejsou vyprodané téměř žádné velikosti a díky nízké sezóně se al kola k vám rychle dostanou. Jaro se ale blíží, proto je právě nyní ideální doba k výběru a nákupu.

Výhody alu kol

Výhody nejsou jenom v hezkém vzhledu. Alu disky jsou i praktické, oproti plechovým kolům mají hned několik výhod:

  • Alu disky jsou obvykle lehčí než ocelová kola, takže se s nimi lépe manipuluje při řízení, auto má lepší ovládací schopnosti a celková menší hmotnost auta také pomáhá snížit spotřebu benzínu nebo nafty.
  • Lepší tepelná vodivost alu kol i v kombinaci s lepším ochlazování vzduchem pomáhá lépe odvádět teplo od brzd, což částečně šetří kotouče nebo bubny, a snižuje se riziko jejich selhání kvůli přehřátí.
  • Jsou odolné. Alu kola nemají problémy s korozí, protože jsou z materiálů, které nezreznou. Na rozdíl od ocelových kol mají také nižší náchylnost vůči ohýbání a deformaci.
  • Vzhled je také důležitý. Kola dělají auto, říká se, a když se podíváte na auta na plecháčích, dáte nám za pravdu. Většina elektronů má originální a často velmi hezký design, umožňují využití různých barev a ojedinělých designérských nápadů.

Náš tip

Velký výběr nabízí třeba obchod aaakola.cz, který se chlubí cenami, které patří mezi nejnižší v Česku. Důležitý je velký výběr, který tento eshop nabízí: má skladem 15 000 alu kol, které důkladně vybírají, takže nabízí originální design. Navíc k nim tento eshop nabízí příslušenství zdarma.

Rychlost je také velkou výhodou, vzhledem k tomu, že jsou kola na skladě, dokáže je okamžitě dodat, takže je budete mít doma do 24 hodin.

Text: Redakce
Foto: aaaalu.cz

Galerie