Ženeva 2012: Range Rover Evoque Convertible, studie SUV-kabrio

Land Rover odhalil na letošním autosalonu v Ženevě překvapivý koncept: Range Rover Evoque Convertible, tedy své nejmenší SUV se sklápěcí střechou. Jeho cílem je prozkoumat potenciál luxusního SUV kabrioletu. Značka s tímto konceptem sice nepřichází jako první, ale stále jde o dosti převratné řešení. Zda se bude vyrábět i sériově je zatím nezodpovězená otázka, v každém případě ale vypadá velmi dobře.

Vydáno: 30.3.2012

Dosud nebylo zvykem, aby se SUV, tedy vozy, považované za terénní, nabízela s otevřenou střechou. To se ale s nástupem „kupé SUV“, která nabízí stále více automobilek, zřejmě změní.

Po Nissanu Murano Cabrio přichází další terénní vůz bez střechy. Range Rover Evoque Convertible, který navrhl šéfdesignér značky Gerry McGovern, vychází z modelu Range Rover Evoque Coupe. Má plátěnou sklápěcí střechu, která se zcela skryje do karoserie, a systém ochrany při převrácení vozu ROPS. Koncept nabízí spojení sklápění víka zavazadlového prostoru a čtyři sedadla pro cestující.

Stoupající boční linie a typická silueta modelu Range Rover Evoque se přenesly i do designu karoserie nového kabrioletu s minimálními změnami, pokud jde o hmotnost a torzní tuhost karoserie. Mechanismus střechy se diskrétně ukrývá až pod dolní linii oken a zužující se kryt.

Koncept je vybaven stejně moderně, jako ostatní modely Range Rover, třeba systémem Terrain Response sledujícím okolí vozu, 8-palcovým dotykovým displejem a audiosystémem britské značky Meridian. Koncept kabrioletu Range Rover Evoque Convertible zdobí 21palcová litá kola Titan. Karoserie je lakována novou, šedou metalickou barvou Causeway Grey.

Koncept Range Rover Evoque Convertible se představil zatím jako designová a konstrukční studie. Zatím nejsou potvrzené žádné plány na jeho zařazení do výroby.

Text: Redakce
Foto: Range Rover

Galerie