Zájem o Škodu klesl, musí snížit výrobu

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto musí kvůli nižší poptávce po nových autech snížit výrobu. Informuje o tom Mladá fronta Dnes s odvoláním na člena představenstva zodpovědného za prodej Freda Kapplera. Automobilka nebude vyrábět celý poslední říjnový týden, představuje to snížení produkce o zhruba 13 tisíc vozů.

Vydáno: 6.10.2008

„Ano, museli jsme v posledním čtvrtletí snížit plán, budeme stát pět dnů. To znamená zhruba minus 13 tisíc aut,“ řekl MF Dnes Kappler.

Škoda Auto přitom původně počítala jen s dvoudenním omezením výroby, a to 26. září a 31. října.

Firma také počítá s dvoutýdenní odstávkou během Vánoc, s ní se ale podle Kapplera počítalo už loni.

Automobilka také v důsledku finanční krize přehodnotí své plány na příští rok, se snížením výroby nicméně Kappler nepočítá. „Musíme plány přehodnotit kvůli současné situaci, uvidíme, co udělá trh. Nicméně náš plán není snížit výrobu, ale růst bude podstatně menší, než jsme si původně mysleli,“ řekl MfD.

V pololetí automobilka prodala 366 666 aut, což byl nárůst o 17,9 procenta. Dvojciferný nárůst ale podle Kapplera v září skončil. „Nemáme ještě finální čísla, porosteme. Ale pomaleji, dvojciferný růst skončil, můj odhad je kolem čtyř pěti procent,“ řekl listu.

Globální krize na finančních trzích přináší problémy celému automobilovému průmyslu. Výrobu musí omezit například také kopřivnická automobilka Tatra.

Zdroj: ČTK
Foto: Zuzana Procházková

Galerie