Vybíráte garážová vrata? Zvolte jedničku na trhu

Pokud máte garáž a chcete nová vrata, nebo zrovna garáž stavíte, jistě si důkladně vybíráte ze široké nabídky, která dnes na trhu je. Důležitý je nejen typ vrat a ovládání, ale také bezpečnost vrat a spolehlivost dodavatele. Všechny tyhle požadavky splňuje na nejvyšší úrovni jednička na českém trhu, firma Lomax.

Podle čeho vybírat garážová vrata?

1. Typ vrat

  • Klasickým typem jsou sekční garážová vrata, která patří mezi nejčastěji používaná. Skládají se ze sekcí neboli panelů, které zajíždějí na vodících kolejnicích pod strop. Sekční vrata od Lomaxu mají bezpečnostní zámky, takže nehrozí poranění. Panely jsou zateplené a lze je dovybavit různými doplňk, jako jsou větrací mřížky, bezpečnostní prvky, okénka či různé polepy.
  • Dalším typem jsou posuvná garážová vrata, která se od sekčních liší tím, že panely jsou postaveny svisle a nezajíždějí pod strop, ale podél stěny garáže. Lomax je vyrábí přesně na míru pro zákazníka, s důrazem na dlouhou životnost (lamely se tolik neopotřebovávají, protože stojí každá zvlášť) a co nejlepší tepelně izolační vlastnosti.
  • Když v garáži není příliš mnoho místa, hodí se rolovací vrata. Ta jsou složena z hliníkových nebo ocelových lamel, které jsou nad sebou a rolují se do pouzdra, které nezabírá skoro žádné místo. Ovládání je řešeno pružinou nebo elektropohonem. Výhoda není jen v prostoru, ale také v jednoduchosti a spolehlivosti. Navíc nevyžadují stavební úpravy a dají se instalovat do již hotové garáže.

2. Bezpečnost

Není nejvhodnější vybírat garážová vrata jen podle ceny, důležitá je hlavně bezpečnost. Vrata Lomax mají pokročilé bezpečnostní prvky proti vloupání do garáže: kvalitní zámky chráněné proti odvrtání, bezpečnostní závorou a podobně. Množství dalších bezpečnostních prvků pak lze dokoupit. Samozřejmostí jsou pak ochranné prvky pro uživatele, třeba proti skřípnutí prstů.

V případě, že hledáte to naprosto nejlepší, nabízí Lomax garážová vrata Excellent, která jsou na mimořádné bezpečnostní úrovni.

3. Ovládání

Zde se dá vybírat v podstatě ze dvou možností: ruční ovládání, a dnes oblíbené motorové ovládání s dálkovým ovladačem. U sekčních vrat se používá hlavně pohon na elektřinu.

Oslovte jedničku na trhu

Lomax kromě garážových vrat vyrábí množství dalších prvků, ať už průmyslová vrata nebo venkovní rolety. Nás ale zajímají hlavně vrata na garáž.

Velká výhoda je v tom, že a garážová vrata nejen prodává, ale sám si je vyrábí. Všechny výrobky na míru dodá a namontuje přímo u zákazníka, a to rychle a s vysokou odborností. Navíc, i přes svoji velikost, dokáže pružně reagovat na požadavky zákazníky a na trendy na trhu.

Pokud tedy sháníte kvalitní garážová vrata, navštivte web jedničky na českém trhu: https://www.lomax.cz/

Text: Redakce
Foto: Lomax

Galerie