Volvo V60: sportovní kombi s malým kufrem oficiálně

Po velkém sedanu S60 představila švédská automobilka odvozené kombi Volvo V60. Prodloužená verze nesoucí tradiční označení Sports Wagon má být stejně sportovní, jako sedan, na což bohužel doplácí zavazadlový prostor. Ten má v základu pouhých 430 litrů. Na druhou stranu auto vypadá opravdu hezky, jak se můžete přesvědčit na sadě fotek pod článkem.


Vydáno: 7.7.2010

Volvo se označením V60 vrací ke stejnému číslování sedanu a kombi. Číslování minulé generace přitom bylo posunuté, ze sedanu S60 vycházelo kombi V70 a obdobně tomu bylo u menších modelů S40 a V50.

V základním uspořádání kufru nabídne nové kombi 430 litrů zavazadlového prostoru, což na tak velké auto opravdu není mnoho. Uvidíme, jak na tom bude s využitelností. Zavazadlový prostor je samozřejmě možné rozšířit sklopením zadních sedaček (i do roviny) a sklopit jde i opěradlo předního spolujezdce.

TIP: Přečtěte si všechno podstatné o novém Volvu S60.

V nabídce bude celkem osm motorů. Benzín zastoupí jednotka 1.6 GTDi s výkony 150 a 180 koní, silnější dvoulitry 203 a 240 koní vrcholný šestiválec V6 s objemem 3,0 litry s výkonem 304 koní, které roztáhnou velké kombi z nuly na stovku za 6,6 sekundy a v rozletu ho zastaví na 250 km/h elektronický omezovač. Komu by se v komfortním kombi zamlouvala nafta, může volit mezi dieselovým čtyřválcem 1.6D DRIVe s výkonem 116 koní (270 Nm) a pětiválci 2.0D (163 koní, 400 Nm) a 2.4D (205 koní, 420 Nm).

Základní naftový i benzinový motor bude spojen s manuální šestistupňovou převodovkou, zážehový šestiválec bude svázán s automatem. U všech ostatních motorů bude v nabídce manuální i automatická převodovka. Stejně jako v případě sedanu také v kombi bude k dispozici pohon všech kol.

Dodejme, že většinu produkce hodlá Volvo prodat v Evropě. I premiéra se tedy přirozeně odehraje na starém kontinentě, konkrétně na autosalonu v Paříži na podzim, po kterém se také rozběhne výroba.

Text: Redakce
Foto: Volvo

Galerie