Volvo S60: vše co musíte vědět a bohatá fotogalerie

Na ženevském autosalonu bude u stánku švédské automobilky asi pěkně horko. Představí se tam totiž jedna z nejdůležitějších novinek letošního roku Volvo S60. Nový sedan střední třídy nabídne neokoukaný design, velký výběr motorů a nové prvky aktivní bezpečnostní výbavy.


Vydáno: 10.2.2010

Věříme, že čtyřicítka fotografií v přiložené galerii hovoří sama za sebe. Přesto musíme upozornit na nový design, který navazuje na model Volvo XC60 a přichází spolu s faceliftem malého hatchbacku C30 a otevřeného C70.

Pod kapotu Volva S60 se chystají nové benzínové čtyřválce doplněné o turbodmychadlo. Základní jednotkou pod označením T3 bude 1.6 GTDi s výkonem 110 Kw a maximem točivého momentu 240 Nm. Silnější T4 bude pohánět 1.6 GTDi o výkonu 132 kW a točivým momentem 240 Nm. Nejsilnější ze čtyřválců T5 pak bude přeplňovaný dvoulitr GTDi (výkon 176 kW a 320 Nm).

Volvo ale nezapomnělo ani na svůj velký přeplňovaný šestiválec T6 o objemu 3,0 litru, který je schopen produkovat celých 224 kW výkonu a 440 Nm točivého momentu. To pro sedan bude znamenat stovku překonanou za 6,5 sekundy a maximální rychlost omezenou na 250 km/h. Standardem je pohon všech kol a automatická 6stupňová převodovka Geartronic.

Nabídka motorů ale u benzínů zdaleka nekončí. Na své si přijdou také příznivci nafty. Základní jednotkou pro ně bude nový pětiválec s označením D3 o výkonu 120 Kw (400 Nm). Silnější bude už známý D5 s výkonem 150 kW. Volvo nezapomnělo ani na úspornou verzi 1.6D DRIVe.

Nebyla by to švédská automobilka, kdybychom se nedočkali zajímavých technologických novinek, co se týče bezpečnosti. Samozřejmostí je integrace systému City Safety, který debutoval na palubě Volva XC60. Novinkou je pak systém Pedestrian Detection. Ten je schopen rozpoznat chodce a případně zabrzdit tak, aby zabránil střetu nebo alespoň zmírnil jeho následky.

Volvo S60 se začne prodávat krátce po své premiéře, některé jednotky přijedou až během roku. Na podzim se dočkáme také verze kombi.

Text: Redakce
Foto: Volvo

Galerie