Volvo S60 Concept: první fotografie je na světe

Švédská automobilka se chystá na svěží útok do prémiové střední třídy. Její hlavní zbraní by měl být nový sedan Volvo S60. Nástupce už téměř osm let prodávaného modelu by měl naskočit na vlnitý design, který patří nejmodernějším vozům Volvo v čele s crossoverem XC60. Představí se v lednu v Detroitu.

Vydáno: 25.11.2008

Design současného Volva S60 pochází z roku 2000 a je to na něm znát. Patří ještě k trohcu staré škole, spolu s SUV XC90. Novější modely jako S80, V70 (resp. XC70) a samozřejmě XC60 naznačují cestu, jakou by se dříve hranatá automobilka měla ubírat – směrem k vlnám.

Volvo slibuje, že odhalením sedanu S60 (který na první fotografii ale svou silnou dynamikou připomíná spíše kupé) na lednovém autosalonu v Detroitu začne nová vlna dynamických severských aut. Bude kladen ještě větší důraz na bezpečnost a samozřejmě i na komfort.

Máme se určitě na co těšit. Než se ale tak stane, můžeme si zatím prohlédnout první ztmavenou fotografii a už dříve prezentované snímky středové konzole vyrobené ze skla (ta se v sérii objeví asi těžko!). Nový sedan Volvo S60 by se měl začít prodávat v roce 2010.

Text: Redakce
Foto: Volvo

Galerie