Volvo C70 dostává další facelift. Zbyly tři motory

Jediný kabriolet v nabídce Volva prodělal po dvou letech další omlazení. Volvo C70 dostalo přepracované oba nárazníky, doplněné o chromované lišty a diody pro denní svícení. Nová jsou i kola a laky karoserie, ale i čalounění a technika interiéru. V nabídce nadále zůstávají jen tři motory, všechny pětiválce – jeden zážehový a dva vznětové.

Vydáno: 29.8.2011

Volvo C70 dostane nové oba nárazníky, doplněné o chromované lišty a diody pro denní svícení. Novinkou jsou 18-palcová litá kola Morpheus, přibyla i možnost dát si nalakovat trojdílnou elektricky ovládanou střechu kontrastní stříbrnou metalízou. Paleta laků karoserie má tak celkem deset položek.

V interiéru se také odehrály změny, C70 dostalo nové kožené čalounění Beechwood, známé z většího Volva S60. K dispozici jsou také dekorativní lišty z černého dubu. Upraveno bylo i komunikační centrum, přes bluetooth půjde nově kromě hands free telefonování i přenášet hudbu z externího přehrávače. Díky funkci Volvo On Call bude možné komunikovat s vozidlem na dálku přes iPhone nebo telefon s operačním systémem Android.

Současně prořídla nabídka motorů. Z benzinových motorů pro Volvo C70 zůstal pouze přeplňovaný pětiválec 2.5 T5 s výkonem 169 kW (230 koní), pro nějž je vyhrazena pětistupňová automatická převodovka. Z dieselů je k dispozici dvoulitrový pětiválec ve dvou výkonových verzích, slabší D3 dosahuje výkon 110 kW (150 koní), silnější D4 dodává 140 kW (177 koní). V obouc případech má zákazník na výběr mezi šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou.

Text: Redakce
Foto: Volvo

Galerie