Volkswagen zase prodává nejvíc aut na světě. Navzdory skandálu dieselgate

Zdá se vám, že o Volkswagenu v poslední době slyšíme jen negativní zprávy kvůli emisnímu skandálu dieselgate? Tak na prodejích koncernu se to neprojevilo. Naopak, Volkswagen zase předběhl Toyotu a prodává se nejvíc na světě.

Prodeje samotné značky VW sice klesly, ale v rámci celého koncernu je pohodlně vyrovnala Škoda, Audi a Porsche. Propady prodejů v Severní a Jižní Americe a Rusku dohonily vyšší prodeje v Evropě a Číně.

V číslech to znamená, že za první pololetí letošního roku prodal německý koncern 5,12 milionu aut, což je za stejné období v roce 2015 o 1,5 % víc. Je to i víc než prodala Toyota, se kterou se několik let VW přetahuje o první místo ve světových tabulkách.

Japonská Toyota prodala za stejné období 4,99 milionu aut, čímž meziročně klesla o 0,6 %. Není to ani tak nezájmem o Toyoty, ale spíš odstávkami výroby kvůli zemětřesení nebo požáru u subdodavatelů.

Na třetím místě mezi největšími výrobci aut je americký koncern General Motors, ten za prvních šest měsíců 2016 prodal 4,76 milionu aut, což představuje pokles o 1,2 % oproti stejnému období roku 2015.

Galerie