Volkswagen Up! (Chico) se bude vyrábět v Bratislavě

Volkswagen Up!, který se může podle neověřených informací jmenovat také Chico, se bude vyrábět na Slovensku, v závodě Volkswagenu v Bratislavě. Uvedly to včerejší Hospodářské noviny. Původně se také uvažovalo o výrobě v České republice, od tohoto záměru ale vedení koncernu upustilo.

Vydáno: 17.12.2008

Podle Hospodářských novin se budou vyrábět v Bratislavě dva nové modely, z nichž jedním bude právě nové miniauto, vycházející ze studie Up!. Umožní to investice, kterou koncern Volkswagen plánuje: na Slovensku chce investovat zhruba 300 milionů eur (9 miliard slovenských či 7,8 miliardy českých korun).

Jen připomeňme, že díky snaze na urychlení výroby bychom se Volkswagenu Up! či Chico mohli dočkat už na začátku roku 2011.

Původně se uvažovalo i o výrobě miniauta Up! ve Vrchlabí, v závodě společnosti Škoda Auto. Koncern se ale rozhodl pro Slovensko, kde se od ledna 2009 začíná platit v eurech. Právě pohybující se česká koruna údajně vadila vedení koncernu VW, většina odbytu totiž půjde právě do zemí eurozóny.

Automobilka VW Bratislava už dnes vyrábí trojici velkých SUV koncernu Volkswagen, a to luxusní vozy Volkswagen Touareg, Audi Q7 a Porsche Cayenne. V květnu 2008 se výroba v Bratislavě rozšířila také o modely Škoda Octavia, které české výrobní linky nestíhají vyrábět.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie