Volkswagen Transporter Limited Edition X: sportovní dodávka?!

Sportovní dodávka? To je snad vtip, můžeme si myslet. Německý Volkswagen to ale nezajímá a na svůj Transporter montuje speciální kola, nový lak a výkonný motor. Tento výtvor vypouští do světa jako limitovanou edici Transporter Sportsline Limited Edition X. Tedy ne do světa celého – jen na britské ostrovy. Máme být rádi, nebo smutnět?


Vydáno: 19.8.2009

Automobilka Volkswagen vypouští na trh v Británii limitovanou edici užitkového vozu Volkswagen Transporter. Stejně jako před časem sportovní Ford Transit je i Volkswagen Transporter Limited Edition X zábavnou hříčkou jen pro nejvážnější zájemce. A ti budou muset mít štěstí – aut se vyrobí jen 150 kusů.

V čem je VW Transporter Limited Edition X tak výjimečný? Kromě 18“ velkých kol Dakar dostal několik „tuningových“ prvků: chromovanou masku chladiče, přední a zadní spoiler a boční prahy. Zájemce má na výběr ze dvou laků: stříbrného a šedomodrého.

Aby se řidič užitkového Transporteru cítil dostatečně komfortně, může se posadit na kožené sedačky vyvedené v černomodré barevné kombinaci. Kožený je i volant a řadící páka, výbava navíc zahrnuje klimatizaci, kvalitní audio systém a několik dalších drobností.

A nakonec jsme si nechali to nejdůležitější: motor. Tím je naftový čtyřválec 2.5 TDI o výkonu 174 koní. Za celý tento výtvor zaplatí zájemci Volkswagenu zhruba 750.000 korun plus DPH (u užitkového auta ho nezapočítáváme, a tohle přeci je čitokrevný užitkový vůz).

Ano, tak vypadá podle Němců sportovní dodávka. Je to snad vtip? Možná ano, ale docela povedený.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie