Volkswagen Passat CC Super Performance Concept: ještě stylovější „cécéčko“

Také model Passat CC nám už zaparkoval v redakční garáži a vcelku jednohlasně se celá redakce shodla na tom, že toto auto má něco do sebe. Jenže na právě probíhajícím autosalonu v Las Vegas byl představen ještě lepší koncept vycházející z varianty CC. Takže si k těm všem kladům připočtěte ještě mnohá další vylepšení. Co dostanete?

Vydáno: 6.11.2008

Odpověď je zřejmá na první pohled. Dostanete ještě hezčí vůz. Povedený design sériového Passatu CC je v tomto případě doplněn o zvláštní šedý lak, černě chromované doplňky, dravější nárazníky, prahové nástavce a hliníkový spoiler, který je navíc ještě povrchově velmi zajímavě upraven.

Dominantou černého interiéru jsou jednoznačně zakázkově vyrobené, kůží potažené sedačky Recaro. Ovšem ty nejzajímavější věci jsou k vidění samozřejmě pod kapotou. Jako základ posoužil benzinový motor 2.0 TSI. Ten si vzala do parády, stejně jako výfukové potrubí, společnost APR. Kromě toho, že mu nasadila speciální turbodmychadlo, dostal motor do vínku také tři režimy, ve kterých pracuje.

Pokud si tedy zvolíte ten nejostřejší, budete mít k dispozici 311 koní a 426 Nm. Druhý, o něco slabší režim s názvem GT má výstup nastaven na hodnoty 252 koní a 365 Nm. Poslední možností je ekologický režim. Ten nabídne pouze 222 koní a 321 Nm. Jeho předností je hlavně spotřeba.

V ekologickém režimu dosahuje CC Super Performance concept na hodnoty přibližně 7 l/100 km (mimo město) a 8,9 l/100 km v městském provozu.

Po upraveném motoru byly zcela logicky upraveny také brzdy. Čtyř-pístkové brzdy dodala firma Brembo. Za zmínku určitě stojí teké dvacetipalcová litá kola. Dohromady musíme říci, že lidé z Volkswagen design centra ve spolupráci s dalšími úpravci odvedli velmi dobrou práci.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie