Volkswagen New Beetle II aneb zcela nový Brouk v roce 2012

Volkswagen nezapomíná na svou slavnou historii a představí nový retro model, který se inspiruje v legendárním Broukovi z druhé poloviny dvacátého století. Nový Brouk tak naváže na první New Beetle z roku 1998, který se stále prodává. Novinka bude ale výrazně přepracována jak po technické, tak po designové stránce – a na tu jsme obzvlášť zvědaví.

Vydáno: 16.10.2009

Druhá generace německého retra, která se odkazuje na první Volkswagen neboli VW Brouk z poválečného období, bude oproti svému předchůdci značně vylepšena. Nabídne především daleko více místa v interiéru, konkrétně na zadních sedadlech.

Volkswagen také novým retro-modelem plánuje demonstrovat pokroky v designu a technice, které za posledních deset let nepochybně udělal. Také proto německý výrobce od nového Brouka čeká, že bude úspěšnější než jeho předchůdce.

Současná generace New Beetlu se prodává už velmi dlouho – konkrétně od roku 1998, a stojí na sice dobré, ale už staré platformě Golfu IV. Je tudíž jen o dva roky mladší, než tuzemská Octavia Tour, s níž sdílí část techniky i motory. Proto je pochopitelné, že Volkswagen se odhodlal uvést nástupce. Ten přesto přijde po dlouhých čtrnácti letech výroby.

Nový New Beetle by měl přijít na trh v roce 2012, ale uvidíme ho už o rok dřív na některém ze světových autosalonů.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie