Volkswagen Golf GTI: první obrázky nového hot hatche

První fotografie v pořadí už šestého Volkswagenu Golf GTI si týden před Paříží našly cestu na internet. Nové GTI posílilo stádo pod kapotou, ale zároveň snížilo emise. Kvůli tomu, že model jde do výroby až na jaře příštího roku, bude se na autosalonu vystavovat ještě jako koncept.

Vydáno: 26.9.2008

Na novém GTI je vidět silná inspirace superrychlým konceptem GTI W12 650. Nápadný prvek na nové generaci je přední maska, které dominuje veliký nasávací otvor pro chladič zakončený dvěma světlomety do mlhy. Celý nárazník pak zasahuje do boční časti auta a opticky tak zvětšuje celou šířku vozu. Spolu se světly mu dává velmi dramatický vzhled.

Další změna je patrná na zadním nárazníku. Na rozdíl od předchozí generace, kdy byla dvojitá koncovka výfuku jen na levé straně, u nové verze jsou odděleny a každá z nich našla místo na konci zadního difuzoru. Naopak kola použitá u nového GTI jsou identické s minulou generací kvůli své oblibě u zákazníků.

Motor byl posílen o 10 koní na celkových 207 a současně emise se snížily o 11 g/km. Tyto hodnoty byly dosaženy novým zapalovacím systémem. Volkswagen představil také nový samosvorný elektrický diferenciál nazvaný XDS.

Na druhou stranu, nová generace se stejně příliš nezměnila. Možná je snahou, aby GTI nekonkurovalo reinkarnovanému modelu Scirocco.

Text: Jan Heřmanský
Foto: EVO magazín

Galerie