Volkswagen Golf GTI Adidas: značkový ohoz pro klasika

Čím víc proužků, tím víc Adidas, říkává se. Nová designová úprava ostrého Golfu GTI má sice jen tři, ale i tak vypadá hodně dobře. Hlavně v interiéru, kde ruka výrobců sportovní obuvi a oblečení úřadovala nejvíce. Naopak pod kapotou žádné změny nečekejte.


Vydáno: 18.5.2010

Protože jde jen o designovou edici, pod kapotou se nic nezměnilo. Motorově je to tedy tentýž Golf GTI, který jsme testovali téměř před rokem ZDE. Pod kapotou má tedy čtyřválec 2.0 TSI s výkonem 211 koní.

Takže co se úpravou změnilo? Golf GTI Adidas dostal červený rámeček masky chladiče, červené brzdové třmeny a nová osmnáctipalcová kola. Především ale Golf dostal od Adidasu nové, hodně povedené sedačky s červenými bočnicemi, a červenou nití prošívaný volant, sedadla i řadící páku.

V základní výbavě bude mít značkový Golf GTI třeba bi-xenony, audiosystém, automatickou klimatizaci nebo zadní světla s LED diodami.

Adidasový Golf GTI se představil na tuningové Wörthersee Tour, která probíhala 12.-15. května. Prodávat se začně v červnu a jeho cenu čekáme… vysokou.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie