Volkswagen Golf Cabrio: otevřená verze už na jaře 2011

Klasika se vrací k otevřenému provedení. Volkswagen oficiálně oznámil, že současný Golf šesté generace ve verzi kabriolet se bude vyrábět, a co víc, už na jaře příštího roku. Vůz dostane klasickou plátěnou střechu a o jeho produkci se postará ten nejzkušenější: továrna Karmann.

Vydáno: 8.11.2010

Volkswagen oznámil, že současný Golf šesté generace dostane na jaře příšího roku karoserii kabriolet.

Přesnou podobu Golfu Cabrio automobilka zatím neuvolnila. Zato se nechala slyšet, že kabriolet dostane klasickou plátěnou střechu. Aby ne, vždyť pevné stahovací střechy jsou obvykle příliš komplikované a těžké, takže poznamenají nejen jízdní vlastnosti, ale hlavně podobu aut. Navíc Volkswagen má v nabídce jiný vůz kupé-kabrio téže kategorie: VW Eos.

Výroba Volkswagenu Golf Cabrio bude probíhat v závodě v Osnabrücku, tedy v továrně společnosti Wilhelm Karmann GmbH, kterou převzal Volkswagen začátkem letošního roku do svého koncernu.

Právě u Karmannu mají s výrobou otevřených vozů VW největší zkušenosti: montovaly se  v ní modely Brouk Cabrio (1949-1980), Karmann Ghia Coupé a Cabrio (1955-1974) a Golf I Cabrio (1979-1983), kromě toho zde vznikly slavné vozy Scirocco a Corrado.

Text: Redakce
Foto: worldcarfans.com, Motor Authority

Galerie