Volkswagen chystá lehký sportovní vůz

Už dříve se proslýchalo, že německá značka plánuje rozšířit svoji nabídku o cenově dostupný sportovní vůz. Nyní své záměry opět vzkřísila. Na první sériové vozy si sice budeme muset ještě pár let počkat, leccos by ovšem mohl naznačit koncept, který by se měl objevit na autosalonu v Los Angeles.

Vydáno: 6.8.2008

Zda se nakonec vůz dočká sériové produkce závisí do jisté míry na ohlasech, které připravovaný prototyp vyvolá. V plánu je lehký dvoumístný sportovní vůz s karoserií roadster a kupé. Design má na starost Walter de´Silva. Vůz je prezentován jako dostupnější Lotus Elise.

Volkswagen slibuje sportovní výkony v kombinaci s ekonomickým provozem. Zatím se mluví o dvou motorech. Benzinovým přímovstřikovým 1.4 TSI o výkonu 170 koní a dvojitým přeplňováním. Alternativou bude samozřejmě vznětový agregát 1.6 TDi o výkonu 125 koní využívající technologii Common Rail. Obě varianty spolupracují se sedmistupňovou převodovkou.

Aby byl celek ještě zábavnější, dostane navíc zadní řiditelnou nápravu. A protože by se mnělo jednat o lehký vůz, hojně se použijí hliníkový díly. K vytvoření prostorového rámu právě z tohoto lehkého materiálu byli přizváni specialisté od Audi. Pokud půjde vše podle plánu, první vozy by se mohly na silnici objevit v roce 2011.

Text: Redakce
Foto: Autoweek.com

Galerie