Volkswagen Amarok: nový pick-up i pro Evropu

První pickup v nabídce německého koncernu Volkswagen se bude jmenovat Amarok. Jeho sériová podoba se odhalí už zanedlouho, na podzim tohoto roku. Do prodeje se pak dostane v roce 2010 – nejdříve se objeví začátkem roku Jižní Americe, v létě 2010 potom dorazí do Evropy. Kromě těchto dvou destinací by se měl dostat ještě do Ruska, Afriky a Austrálie.

Vydáno: 5.6.2009

Se svou novinkou Volkswagen vstoupí do nového segmentu užitkových pick-upů, jejichž produkci v současnosti obstarávají hlavně japonské automobilky. Pick-up německý výrobce poprvé představil na loňském autosalonu užitkových vozů IAA v Hannoveru.

Novinka se bude vyrábět jako pick-up s dvojkabinou a pohonem všech kol, později by k ní měla přibýt i „menší“ verze s jednoduchou kabinou. Pohon vozu zajistí populární vznětové motory TDI common-rail ve své nové generaci. Proto Volkswagen slibuje nejnižší spotřebu paliva v kategorii velkých pick-upů.

Silný a vytrvalý

Název Amarok pochází z jazyka Inuitů, kteří žijí v severní Kanadě a Grónsku. Slovo Amarok znamená vlk, kterého Inuité považují za krále divočiny. Amarok má symbolizovat sílu a vytrvalost, což by na mohutný pick-up docela sedělo.

Volkswagen Amarok se bude vyrábět v Argentině, v továrně Pacheco u města Buenos Aires. Na trzích Jižní Ameriky, kde se začátkem roku 2010 začne prodávat, je velká poptávka po autech s karoserií pick-up, a to pro jejich všestrannost a průchodnost terénem.

 

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie