Vladimir 518 natočil dokumenty o tuningu a motorkářích

VIDEO UVNITŘ. Série dokumentárních filmů Kmeny, kterou odvysílá ČT letos na jaře, vychází z úspěšné stejnojmenné knihy. Šestnáct dokumentů mapuje život městských subkultur. Mezi nimi jsou mimo jiné také dva díly, věnované motorismu: tuning a motorkáři. Otcem projektu je Vladimir 518 a ještě než je ČT odvysílá, můžete se na ně podívat na předpremiérách v klubech po ČR.

Na začátku byly knihy Kmeny Kmeny 0, které vyšly v roce 2011 a 2013 a které mapovaly život městských subkultur. Hlavní autor projektu byl rapper a výtvarník Vladimir 518, jednotlivé kapitoly napsali různí autoři a knihy vydal Bigg Boss.

Na základě první knihy Kmeny vznikl koprodukční dokumentární cyklus mapující současné městské subkultury. Série dokumentů přiblíží 16 z 26 témat popsaných v knize Kmeny.

Pokud chcete vidět dokumenty ještě před premiérou, můžete vyrazit na motorkáře 8. února v 19 hodin do Slavie v Českých Budějovicích, nebo na tuning na pražskou náplavku 8. dubna v 19 hodin.

Široké pokrytí subkultur

Kromě tuningu a motorkářů se dokumentární série Kmeny věnuje fenoménům metalu, rapu, graffiti, punku, meatheads, neohippies, hipsterům, hackerům, cosplay, gothikům, straight edge, skinheadům, tetování a hooliganům.

„Cílem cyklu není podat komplexní zprávu o subkulturách, ale ukázat, jak jednotlivá ikrospolečenství v Čechách fungují, jak se projevují, jak vypadají a v čem tkví jejich těžiště. Život 16 subkultur zachytilo 10 režisérů nastupující generace dokumentaristů,“ uvádí web Kmeny.tv. Dokumentární cyklus koprodukuje Yinachi a Česká televize.

Galerie