Vítěz loterie si vybral raději peníze než Koenigsegg CCX

Mít rakovinu není žádná výhra. O to víc přejeme vítězství Kanaďanovi Louie Edgimu v loterii Alberta Cash and Cars. Její vítěz si mohl vybrat: buď si odnese balík peněz, nebo úžasné superauto Koenigsegg CCX. Muž si vybral první možnost. Proč?

Vydáno: 24.11.2008

Možná vám to po přečtení prvního odstavce tohoto článku přijde divné a určitě ještě více proto, že patříte mezi automobilové maniaky, stejně jako my. Ale je tu několik faktů, které ukazují, že výherce udělal správné rozhodnutí.

Odmysleme si to, že pojistit a vůbec živit takovou šílenost, jakou bezesporu Koenigsegg CCX je, není právě nejlevnější. Kromě toho ale Louie Edgi bydlí v městečku Norman Wells se 761 obyvateli v kanadském Northwest Territories jen pár set kilometrů od polárního kruhu. Ano, Koenigsegg je sice švédská značka, ale se svým výkonem by zřejmě po tamních silnicích daleko nedojel.

Louie Edgi tedy nakonec udělal rozumnou volbu. Své vyhrané peníze investuje do léčby zhoubné nemoci. My mu přejeme úspěch. A možná mu zbude třeba pár tisícovek dolarů, aby si mohl pořídit dejme tomu Bowler wildcat. Ten se hodí do tuhé zimy mnohem víc.

Text: Redakce
Foto: Koenigsegg

Galerie