VIDEO: Nejrychlejší Ferrari všech dob v akci. Dvakrát

Vidět vůbec nejrychlejší Ferrari na vlastní oči se jen tak někomu nepoštěstí. Podívejte se proto alespoň na video, ve kterém se Ferrari 599 GTO prohání po okruhu italské automobilky pod vedením legendárního testovacího jezdce Daria Benuzziho. V druhém videu vám červenou bestii z Maranella představí tým magazínu Autocar.

Vydáno: 9.5.2010

O nejrychlejším „sériově vyráběném“ Ferrari, které kdy spatřilo svět, jsme vás informovali už před pár týdny (viz Čtěté také pod článkem). Ferrari 599 GTO vychází z prototypu Ferrari 599XX, jeho maximální rychlost je neuvěřitelných 354 km/h a vpřed ho žene dvanáctiválec o objemu 6,0 litru a výkonu 670 koní. Automobilka použila u tohoto vozu označení GTO po dlouhých letech. Prestižním přídomkem se naposledy pyšnilo 288 GTO, jemuž jako předloha stálo legendární F40.

 

(GTO = Grand Turismo Omologato – přesný překlad výrazu do češtiny neexistuje, ale v přeneseném významu znamená „standard pro GT“ nebo také „automobil verze GT pro běžné použití“; omologato = homologované – pozn. autor)

 

 

Od březnové premiéry Ferrari 599 GTO na autosalonu v Ženevě se vozidlu dostalo náležité pozornosti od předních světových motoristických médií. Nechybí samozřejmě TopGear nebo britský magazín Autocar. Ten zašel dokonce tak daleko, že automobil v hodnotě 300 000 euro (7 720 000 Kč) označil za současnou nejlepší možnou koupi u Ferrari („best value“). Na recenzi Ferrari 599 GTO z dílny Autocar se podívejte na přiloženém videu.

 

Text: Redakce
Video: Autocar.com, Ferrari.com

Galerie