VIDEO: Honička policie ČR a cyklisty na D1

Do redakce se dnes dostal extremní videozáznam z policejního pronásledování cyklisty na české dálnici D1. Video je povedené, ale bohužel oku zkušenějšího diváka nemůže uniknout fakt, že se natáčení videa neúčastnilo žádné policejní auto. Jedná se tedy o podvrh, ale video přesto stojí za zhlednutí.

Vydáno: 30.3.2012

Policejní záznamy, které zároveň zobrazují rychlost, mohou být totiž nahrány zařízeními GESIG nebo POLCAM. Podle údajů vložených do přiloženého videa je patrné, že se nejedná o záznam ze žádného z nich. Policejní záznamy obsahující rychlost také nikdy neobsahují zvukovou stopu a oproti tomu policejní videa se zvukem nikdy neobsahují rychlost. Zároveň je třeba zmínit, že policejní záznamy ze zařízení zaznamenávajících rychlost mají vždy poměr stran 4:3, avšak zmiňovaný videozáznam je širokoúhlý.

měřič rychlosti POLCAM

Dále je jistě s podivem, že zapnutí zvukového a světelného výstražného zařízení na ‚policejním‘ voze nevyvolalo u ostatních řidičů absolutně žádnou odezvu. Zvláštní taktéž je, že v žádné části videa není možné zahlédnout jen sebemenší odlesk majáků.

V neposlední řadě samozřejmě stojí za zamyšlení, zda by dokázal cyklista po vyjetí ze vzduchové bubliny za dodávkou ještě akcelerovat a předjet ji. Proto se nabízí otázka, kdo stojí za tímto virálním videem a co má propagovat. V redakci tipujeme projímadlo…

Text: Redakce
Video: Internet

Galerie