VIDEO: Ford Explorer 2011 na silnici i v terénu

Pátá generace velkého SUV Ford Explorer přijde na americké trhy až koncem roku, už teď se ale můžeme podívat, jak bude vypadat v pohybu. V prvním videu nás Ford seznámí s exteriérem a interiérem nového Exploreru a prožene ho po obyčejné silnici. Ve druhém (a zajímavějším) se podíváme, jak funguje systém pohonu všech kol a jak si vůz vede v terénu.

Vydáno: 18.8.2010

Nový Ford Explorer přichází s novou technikou i motory a slibuje nastavit nové standardy v oblasti bezpečnosti. Pohánět ho budou zatím dvě jednotky: dvoulitrový čtyřválec s výkonem 237 koní (175 kW) a vidlicový šestiválec 3.5 V6 s plynule proměnným časováním ventilů a výkonem 290 koní (212 kW).

Jako první auto na světě má nafukovací bezpečnostní pásy na krajních místech prostřední řady sedadel. Kromě toho má karoserii vyrobenou z vysokopevnostní oceli a kromě sady obvyklých airbagů disponuje hlídáním slepého úhlu, adaptivním tempomatem a několik dalších vychytávek. Soustava do terénu, nazvaná Terrain Management System a vyvinutá ještě ve spolupráci s Land Roverem, umožňuje výběr ze čtyř režimů jízdy (normal, písek, bláto a vyjeté koleje).

Na americké trhy se Ford Explorer dostane koncem roku 2010, v Evropě se tohoto houževnatého SUV bohužel nedočkáme.

Text: Redakce
Video: Ford

Galerie