VIDEO: Co si myslí Top Gear o policejních radarech

Napevno instalovaný policejní radar s kamerou je věc, která nám znepříjemňuje každodenní řízení auta. Nikdy si nejsme jisti, zda nás malá nepozornost nebude stát pár tisícovek a trestné body. Britský pořad Top Gear ukázal, že zatímco radar chytá nevinné oběti, unikají mu mnohem nebezpečnější řidiči.

Vydáno: 29.4.2008

Kamera je namířena na vozovku a připravena chytit prvního „piráta silnic“. Přijíždí mladík ve kradeném autě bez pojištění, který je navíc natolik zdrogovaný, že není schopen překročit rychlostní limit. Před kamerou projede bez povšimnutí.

Druhým řidičem je samotný Usáma bin Ládin. Nejhledanější terorista světa má auto plné zbraní a moc dobře ví, že když nepojede rychle, neupoutá na sebe pozornost. Proto se mu daří projet okolo radaru, aniž by jej vyfotografoval.

v posledním autě ale už sedí stará paní, která s košíkem dobrot jede na slavnost do vedlejší vesnice. Bohužel, z nepozornosti překročila povolenou rychlost o pár kilometrů v hodině. Cvak! Policii se podařilo chytit nebezpečného řidiče.

Text: Redakce 

Galerie