VIDEO: Chevrolet Spark a Cruze v testu EuroNCAP

Nedávno byly dvě novinky značky Chevrolet podrobeny nárazovým zkouškám EuroNCAP. Malý model Spark ve své nejnovější podobě obdržel čtyři hvězdičky a hodnocení 69 bodů ze 100. Větší a modernější Cruze dostal ještě lepší hodnocení a navíc si odnesl titul dosud nejúspěšnějšího automobilu v testech čelního a bočního nárazu.

Vydáno: 27.11.2009

Jak uvádí výrobce, karosérie nového Sparku je z 66% procent vyrobena z vysokopevnostní oceli a 16,5% z ultra vysokopevnostní oceli. Právě tento fakt, spolu se standardní výbavou, do které patří airbag řidiče, spolujezdce, boční a okenní airbagy, může za úspěšné absolvování těchto testů. Pro upřesnění ještě dodejme, že za ochranu dospělých si vůz odnesl 8 bodů (boční náraz) a 7,35 bodů (sloupkový náraz).

Chevrolet Cruze se stal menším překvapením, protože obdržel 79 bodů ze 100 a dosáhnul na hodnocení 96% v ochraně dospělých pasažérů. Zkouška čelního nárazu s překrytím mu vynesla maximální příděl 16 bodů a stejně tak při bočním nárazu mu bylo uděleno maximálních 8 bodů. Stal se tak prvním automobilem, který dosáhl na maximální možné hodnocení v obou těchto disciplínách.

Cruze je postaven na systému integrace rámu a karosérie – BFI. Chybět samozřejmě nesmí ani díly z vysokopevnostní oceli (64%) a bohatá bezpečnostní výbava.

 

 

Text: Redakce
Video: Chevrolet

Galerie