VIDEO: Cebia varuje před stáčením tachometrů. Natočila proto vtipné video

Když stočíte tachometr své ojeté Octavie o 150 tisíc kilometrů a pak ji prodáte jako novější, samozřejmě tím kupujícího podvádíte. Ale také na tom dokážete vydělat o desítky tisíc korun víc. To je důvod, proč je stáčení kilometrů v Česku pořád tak rozšířené. Proti tomu teď chce bojovat firma Cebia novou kampaní.

 
Společnost Cebia se věnuje prověřování historie ojetých vozidel. Všechna data, která k autům získá, shromažďuje v systému Autotracer, který najdete na www.zkontrolujsiauto.cz. To se hodí, ať už kupujete auto z bazaru, nebo na inzerát, můžete si zkontrolovat, jestli nemá stočené kilometry, nebo na autě není něco podezřelého.

Množství dat pomáhá vybrat auto

Princip je jednoduchý: systém po zadání VIN kódu zobrazuje informace, které jsou k prověřovanému vozidlu dostupné on-line od spolupracujících partnerů Cebia, což jsou firmy z ČR, SR a dalších zemí EU.
 
Informace získává Cebia z různých zdrojů, především se jedná o výrobce, importéry, autorizované dealery, servisní místa, prodejce, leasingové společnosti a další partnery. U každého vozidla je rozsah informací v systému Autotracer odlišný, záleží, jakého partnera vozidlo navštívilo a zda od něj máme k dispozici údaje o vozidle.

Vtipná videa jako obrana před podvodníky

Nákup ojetého auta je vždycky trochu riziko. Jak poznat stočené tachometry? Přesto, že se o tom hodně mluví, je to v Česku pořád problém, každé druhé auto ho má stočený. Proto společnost Cebia spouští novou kampaň, která má zájemce o ojetiny upozornit na rizika. Nová série videí se vtipnou formou věnuje hlavním problémům a podvodům v oblasti prodeje ojetin.
 
V hlavním videu je názorně předvedeno, jak se z laciného, starého a oježděného auta s minimálním úsilím a s minimální investicí vytvoří po lehké opravě, stočení, zfalšování servisní knihy, omlazení a naleštění atraktivní kus, který podvodník snadno s velkým ziskem prodá. Pro vaši představu, ten zisk může být klidně třeba 80 tisíc korun.
 
Další 4 videa pak ukazují řadu dalších problémů, jako jsou podvody s dováženými ojetinami, falešná inzerce, zatajování předchozích havárií, falšování techničáků, nebo úpravy, any ani kontrola vin kódu nic neodhalila. Podívejte se, jak se předělávají kradená auta na krásné ojetiny a na další druhy podvodů.
 
Na videa proti podvádění se podívejte tady: http://nechcivrak.cebia.cz/

Galerie