Velká fotogalerie: Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport

V Monterey bylo odhaleno nové Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport. Nejrychlejší sériový supersport světa tak nejen přišel o střechu, ale dočkal se i mírného faceliftu. Pokud nemáte nějakých 1,4 milionu eur (34 milionů korun), abyste se zúčastnili dražby o první model, prohlédněte si alespoň rozsáhlou fotogalerii.

Vydáno: 17.8.2008

Přesně, jak jsme očekávali. Inženýři z Bugatti splnili svůj úkol dokonale. Kdyby jen uřízli střechu a šli do hospody, asi by to nevypadalo dobře. Veyron tak dostal nová světla a ještě dramatičtější nasávací otvory.

Pochlubit se může i novými koly, která působí ještě výrazněji. Řidiči za hlavou ještě více křičí neuvěřitelný motor šestnáctiválec produkující 1001 koní. Má k tomu čtyři turbodmychadla.

Když se rozhodnete vyrazit s Veyronem 16.4 Grand Sport, musíte nechat pevnou střechu ve své garáži. Bugatti má ale pro případ deště náhradní plán. Jde o látkovou střechu, která se (jak píše Bugatti) „rozevře jako deštník“. V tu chvíli můžete jet ale maximálně 130 km/h. S pevnou střechou auto uhání 405 km/h, bez ní „jen“ 360 km/h.

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport bude vyrobeno jen v sérii 150 kusů. Prvních 50 poputuje k registrovaným zákazníkům automobilky. Nově představený model bude vydražen s cenou začínající na 34 milionech korun. Výtěžek půjde na charitu.

Text: Redakce
Foto: Bugatti

Galerie