V dubnu zemřelo na silnicích nejvíce lidí od začátku roku

Na českých silnicích zahynulo v dubnu nejméně 69 lidí. Tento měsíc se tak stal nejtragičtějším od začátku roku. Přesto jde oproti loňskému dubnu o výrazné zlepšení, tehdy zahynulo o 28 lidí více. Podle policejních statistik se letos v dubnu stalo zatím 11 787 dopravních nehod, tedy o 1558 méně než v letošním březnu.

Vydáno: 2.5.2008

Nejvíce nehod zaznamenali v dubnu policisté v Praze. Celkem 2596 havárií si zde vyžádalo čtyři mrtvé a 28 zraněných. Naopak nejméně nehod se stalo v Karlovarském kraji, kde jich policie eviduje 313.

Na silnicích Královéhradeckého kraje nezemřel žádný člověk, i když zde byl počet nehod o 208 vyšší než na Karlovarsku. Nejvíce mrtvých zaznamenal v dubnu Středočeský kraj, kde 1746 nehod nepřežilo 19 lidí.

Pozor na nebezpečné řidiče:
VIDEO: S Opelem Senator 230 km/h na české okresce

Nejtragičtější den tohoto měsíce byla sobota 12. dubna. Při 310 nehodách zemřelo na silnicích sedm lidí, 18 vyvázlo se zraněním. Jednoho mrtvého a až čtyři zraněné si například vyžádaly dvě nehody na dálnici D5 před Prahou. Poblíž Rudné se nejdříve srazila dvě auta, do přijíždějící sanitky poté vrazil další vůz a zranil její posádku.

Oproti březnu se snížil počet řidičů pod vlivem alkoholu, policisté jich přistihli 554, tedy o 24 méně než v minulém měsíci. Stejně jako v předešlých měsících byl nejčastější příčinou nehody nesprávný způsob jízdy.

Vývoj následků nehod za první čtvrtletí letošního roku byl velmi pozitivní, takže se počet mrtvých přiblížil nízkému číslu z roku 2006 a byl podle statistik druhý nejnižší od roku 1990. I když je v dubnu zatím počet nehod nižší než v minulém měsíci, jejich následky byly především v první polovině dubna tragičtější.

Text: Jan Markovič (autor publikoval článek také na serveru iHNed.cz)
Zdroj: ČTK

Galerie