Unikátní prototyp Porsche 356 je v New Yorku na prodej

Porsche 356 zaujímá speciální místo v historii automobilů. Bylo to jedno z prvních aut, které na své kapotě neslo logo zuffenhausenského výrobce. Ten se za půl století změnil v ikonickou značku vyrábějící nástupce tohoto slavného modelu Porsche 911. Nyní můžete doma mít prototyp, který to vše odstartoval.

Vydáno: 31.12.2009 

Ano, je to tak. Také vozy v padesátých letech měly své koncepty, které se od sériové výroby částečně lišily. Vůz, který vidíte na fotografiích, je jedním ze dvou unikátních kousků, které byly předobrazem právě pro Porsche 356. Na to, že byl vyroben v roce 1948.

Prototyp byl naposled registrovaný ve Švýcarsku v roce 1959. Pak putoval na 20 let do archivu, aby se roku 1988 ocitl ve vlastnictví filmového producenta Montyho Montgomeryho. Ten se také podílel na plné obnově zašlé krásy vozu. Po dokončení se představil na výstavě v Pebble Beach v roce 1992.

Koncept Porsche 356 si nyní můžete koupit. Na prodej je na stránce Hemming.com. Jeho cena nebyla specifikovaná, ale určitě si dokážete představit, že dosáhne do závratných výšek.

Text: Redakce
Foto: Hemmings.com

Galerie