Trabantem do Autrálie začíná. Dan Přibáň s Trabanty vyjel z pražské náplavky

VIDEO UVNITŘ. Dan Příbáň se svojí partou cestovatelů odstartovali do Austrálie z náplavky v Praze. Slavnostní start sice proběhl dnes, ale samotná cesta začne až na konci března a potrvá zhruba 4 měsíce. Dva trabanti, maluch a dvě motorky se musí nejprve nalodit a doplout do Austrálie. K expedici nově přibudou dva vozíčkáři a Dominika „na cestě“ Gawliczková.

Dva trabanti, polský Fiat neboli maluchJawa 250 a Čezeta 175. Takové je složení další expedice cestovatele Dana Přibáně a jeho party, která dnes slavnostně „odstartovala“ z pražské náplavky do Austrálie. Cesta pak pokračovala do Nové Vsi pod Pleší, kde má výprava zázemí a kde se oslavovalo.

Cesta do Austrálie pro auta a motorky začne 17. února, kdy se vozidla naloží do kontejneru a zhruba dva měsíce pojedou do australského Perthu. Lidská posádka odletí do Austrálie na konci března, kde ji čeká 20 tisíc kilometrů dlouhá cesta do Thajska.

Devět dobrodruhů na cestě do Austrálie

Dan Přibáň už se svým týmem a Trabanty procestoval několik kontinentů. Po cestě po Hedvábné stezce, cestě napříc Africkou a poslední výpravě do Jižní Ameriky si vybrali Austrálii, spojenou s Tichomořím a jihovýchodní Asií. Expedice začně v australském Perthu a po překonání Austrálie zamíří přes Východní Timor, Indonésii, Malajsii, Thajsko, Laos a Kambodžu. Cílovým místem je Bangkok.

Od předchozí výpravy po Jižní Americe se obměnil i tým cestovatelů. Zůstal Dan Přibáň, kameramanZdeněk Krátký, motorkář Marek Slobodník s Jawou a Radek Jona.

Novými členy výpravy jsou Polák Marcin Obalek, který objíždí svět na traktoru, fotograf Vojtěch Duchoslav a Dominika Gawliczková, známá jako „Dominika na cestě“, která procestovala Evropu a jela do Kyrgyzstánu sama na malé motorce. Na cestu do Austrálie pojede na sníženém motocyklu Čezeta 175.

Do týmu přibyli také dva vozíčkáři: Jakub Koucký a Kristína Madajová, která na vozíčku stopem projela celou střední Ameriku. Ti pojedou speciálně upraveným Trabantem.

Cestovatele můžete sledovat na oficiálních FB stránkách:

Text: Redakce
Foto: Redakce, FB Trabantem napříč kontinenty

Galerie