Toyota Yaris třetí generace odhalena. Tady je

Nástupce malé Toyoty Yaris se blíží. Japonská automobilka ho představí až v příštím roce 2011, jeho podobu ale už známe. Jak je pro Toyotu obvyklé, premiéru si nový model odbude na domácím trhu v Japonsku, kde se malý model jmenuje Vitz. Evropský Yaris se ukáže pravděpodobně v březnu 2011 na autosalonu v Ženevě.

Vydáno: 24.12.2010

Ze zveřejněných promo-fotek je zřejmé, že od minulé generace nový Yaris urazí další kus cesty. I když základní tvary zůstaly zachovány, celkově bude nový Yaris zase o něco dospělejším autem. Vůz je hranatější a jeho silueta ho přibližuje k většímu modelu Auris.

Přesto zůstanou rozměry nejspíš hodně podobné současnému modelu, vůz bude přitom asi o 30 kilogramů lehčí.

V interiéru se odehraje jedna důležitá změna: informační kaplička bude přemístěna za volant řidiče – je tedy konec se starou koncepcí „přístroje uprostřed“, která měla zajistit, aby mohla celá posádka hlídat řidičku, zdali neporušuje předpisy.

Pod kapotou najdeme známé motory: litrový tříválec 50 kW/68 koní a čtyřválec 1.33 s výkonom 68 kW/93 koní. Ostrá verze RS pak dostane čtyřválec 1.5 l s výkonem 79 kW/107 koní, ten se ale možná do Evropy vůbec nepodívá.

Text: Redakce
Foto: Toyota

Galerie