Toyota veze do Paříže tři novinky: Avensis, iQ a Urban Cruiser

Hned tři Toyoty budou mít svou světovou premiéru na letošním mezinárodním autosalonu v Paříži. Japonská automobilka by nejprve měla odhalit očekávaný model Avensis. Po něm bude následovat iQ, tentokráte již v produkční verzi. Jako poslední se představí i SUV do města s názvem Urban Cruiser.

Vydáno: 2.9.2008

Nejprve bude na výstavním stánku odhalena třetí generace modelu Avensis – vlajkové lodi značky Toyota pro evropský trh. Zcela nový model Avensis tak představí atletický a zároveň elegantní design, dávající vozu celkově výrazný a dynamický charakter. Díky více výkonným a čistším motorům produkujícím nízké emise CO2, zdokonalené kvalitě a vyšší úrovni výbavy stojí zcela nový Avensis na cestě k dosažení nejvyšších pozic segmentu D v Evropě.

Na stánku Toyota se rovněž objeví netrpělivě očekávaný model iQ v produkční verzi, který byl v podobě designérské studie představen na začátku tohoto roku v Ženevě. S celkovou délkou menší než 3 metry není model iQ pouze nejmenším prémiovým čtyřmístným vozem na světě, ale také výjimečným dopravním prostředkem s hladinou emisí CO2  pouhých 99 g/km. Důležitá pro automobil této velikosti je rovněž skutečnost, že zajistí  360° ochranu pro všechny cestující s vysokou úrovní aktivní i pasívní bezpečnosti včetně světově první aplikace záclonových airbagů, umístěných za zadními sedadly.  

Další významnou novinkou bude na výstavní ploše značky Toyota zcela nový model Urban Cruiser. Vůz určený nejen do města s pohonem všech kol bude vybaven vznětovým motorem 1,4l D-4D. S jedinečnými, ostře řezanými designérskými rysy, vysokou úrovní bezpečnostních prvků a emisní hladinou  CO2  na úrovni 133 g/km pro verzi s pohonem všech kol je Urban Cruiser představitelem výkonného vyzývatele na trhu univerzálních městských vozů s ohleduplným přístupem k životnímu prostředí.

Zdroj: TZ Toyota
Foto: Toyota 

Galerie