Toyota Prius získala titul Japonské auto roku 2009-2010

Třetí generace hybridu Toyota Prius, která právě odstartovala svou kariéru i na našem trhu, se stala celkovým vítězem v odborné anketě Japonské auto roku pro období 2009-2010. Tohoto úspěchu dosáhla japonská značka Toyota v rámci letošního jubilejního 30. ročníku vyhlašování cen.

Vydáno: 28.10.2009

Největší japonská automobilka Toyota tak navázala na minulý ročník této ankety na domácím trhu, kdy zvítězil její městský minivůz iQ. Za třicet uplynulých ročníků tak získala Toyota titul Japonské auto roku už devětkrát. Z minulosti se mohou podobným úspěchem pyšnit například modely Soarer, MR2, Yaris, ale také už 1. generace hybridního modelu Prius.

Toyota Prius byla v roce 1997 první auto na světě s plnohodnotným hybridním pohonem v sériové podobě. Od uvedení na světový trh bylo prodáno téměř 1,5 milionu vozů této modelové řady. Významného úspěchu dosáhla několikrát v oblasti nejvyšší spokojenosti zákazníků ve studii J. D. Power.

Volba Japonského auta roku vychází z velmi podobného schématu jako anketa Auto roku v Evropě. V odborné porotě zasedá 61 členů, kteří jsou každým rokem v dubnu nominování výkonným výborem JCOTY (The Japan Car of the Year), složeným především ze šéfredaktorů významných japonských motoristických médií.

Zdroj: TZ Toyota
Foto: Toyota

Galerie