Toyota Prius: nejekologičtější vůz v Německu

Německý autoklub VCD opět označil Toyotu Prius jako nejekologičtější vůz v Německu, co se týká emisí CO2, suspendovaných částic v ovzduší a NOx, hladiny hluku a celkového dopadu na životní prostředí. Toyota AYGO (s obsahem 1.0 litru) se umístila na čtvrtém místě.

Vydáno: 12.9.2008

Toyota byla zároveň, a to už podruhé, vyhlášena jako výrobce, který nejvíce dbá na ohleduplnost k životnímu prostředí. Při tomto hodnocení bralo VCD v potaz nejen výrobu automobilů, ale také to, jak výrobci v otázkách životního prostředí spolupracují se zákazníky a veřejností.

„Toyota si uvědomuje důležitost vlivů na životní prostředí a investuje proto do řízení enviromentální politiky a do komunikace s veřejností,“ říká německý autoklub VCD, který rovněž zdůraznil, že společnost Toyota velmi jasně informuje o emisích a zveřejňuje údaje o průměrných emisích CO2 u vozů na německém trhu.

Žebříček ohleduplnosti k životnímu prostředí zveřejňuje VCD každý rok, a to již od roku 1989. VCD je nezávislá organizace, která propaguje udržitelnost v automobilovém průmyslu.

Zdroj: TZ Toyota
Foto: Toyota

Galerie