Toyota obstarala na summit G8 ekologické vozy

Včera skončilo setkání představitelů osmi největších zemí světa. Jedním z hlavních témat byla ekologie. Aby bylo dosaženo co nejmenší ekologické zátěže spojené s touto akcí, poskytla Toyota na žádost japonské vlády 78 vozů s hybridním, i jiným ekologickým pohonem.

Vydáno: 10.6.2008

Představitelé jednotlivých zemí a médií měli k dispozici 11 vozů Lexus LS 600h (L), 15 sedanů Crown Hybrid a 43 automobilů Estima Hybrid. O kyvadlovou dopravu se postaraly autobusy Toyota FCHV-BUS, které jsou poháněny vodíkovými články.

K vidění, kromě zmíněných vozů byly i další zajímavé kousky. V rámci prezentace ekologických dopravních prostředků se účastníci mohli svést Toyotou Plug-in HV, vozítkem i-REAL, které je poháněno bateriemi a určeno pro osobní přepravu, a Toyotou FCHV-adv. Toyota také představila technologické novinky. Mimo jiné byl prezentován stacionární palivový článek a vysokotlaká vodíková nádrž.

Ptáte se, cože to je za vozidla? Plug-in HV znamená, že jde o automobil, který můžeme dobíjet z běžné zásuvky. Vozítko i-REAL bychom mohli považovat za jakousi konkurenci pro známý Segway. Jedná se o jednomístný dopravní prostředek, který je postaven na třech kolech. Pomalá jízda znamená menší rozvor pro lepší manévrovatelnost, rychlá jízda pak větší rozvor pro zvýšení stability.

Vozítko má detektor, který by měl zabránit kolizím s ostatními účastníky provozu. Toyota FCHV-adv představuje zdokonalenou verzi hybridního vozu poháněného palivovými články.  

Text: Redakce
Foto: Internet

Galerie