Toyota nabídne pro Auris nový úsporný motor 1,3 litru

Nejslabší benzinovou motorizaci Toyoty Auris, oblíbený čtyřválec 1.4 VVT-i, nahradí nová pohonná jednotka. Bude jí rovněž čtyřválec o menším objemu 1,3 litru, ale se srovnatelnými parametry 74 kW (101 koní) a maximálním točivým momentem 132 Nm, kterým původnáíí jednotku dokonce překonává.

Vydáno: 21.11.2008

Nový čtyřválec bude oproti svému předchůdci o 13 kilogramů lehčí a bude vybaven moderními technologiemi, které by měly přispět k nízké spotřebě. Hnací sílu bude na přední kola přenášet šestistupňová manuální převodovka s úsporným nastavením převodů, v městském provozu využije motor systém Stop&Start, který zhasíná motor při čekání na semaforech.

Snaha o úspornost má své výsledky: Auris si s novým motorem řekne o 5,8 litru na 100 km v kombinovaném provozu a produkce škodlivin je vypočítána na 135 gramů emisí CO2 na jeden kilometr. I to je krok kupředu oproti současnému agregátu.

Toyota Auris s novým motorem se objeví v evropských autosalonech už během nejbližších měsíců. V současné akci lze Auris 1.4 koupit za akční ceny od 339.900 korun (standardní ceníková cena pětidveřové verze je ovšem 399.000 korun). Cena Aurisu s novým motroem by se oproti současnému Aurisu zvednout fakticky neměla, nebo jen v řádu tisícikorun.

Text: Redakce
Foto: Zuzana Procházková

Galerie