Toyota Mark X: další Lexus s mateřskou značkou

Přestože má japonská Toyota vlastní luxusní divizi Lexus, nestydí se některé luxusní modely ponechat v portfoliu své mateřské značky. Jedním z takových příkladů je modelová řada jménem Mark X. Druhá generace vozu Toyota Mark X, za kterou by se rozhodně nemusel prémiový Lexus stydět, bude na japonském trhu k dispozici už letos.


Vydáno: 21.10.2009

Toyota Mark X je postavena na platformě pocházející z Lexusu GS, ačkoli nám svými předními partiemi připomíná spíše menší Lexus IS. Ať už je ale náš pocit z designu jakýkoli, bezpochyby se povedl a reprezentuje manažerský sedan víc než důstojně.

Od Lexusu GS se ale neliší jen vnejší vzhled. Zcela jiný je i interiér, díky čemuž dostali cestující více místa uvnitř auta.

Pod kapotou se ukrývá jeden ze dvou benzinových motorů: menší šestiválec bude mít objem 2,5 litru a jeho výkon dosáhne výkonu (na tutu třídu průměrných) 203 koní. Silnější z šestiválců bude o litr větší a jeho maximální výkon dosáhne hodnoty 315 koní.

S oběma motory spolupracuje šestistupňová automatická převodovka s řazením pádly pod volantem, která standardně pohání zadní nápravu. Mark X se slabším motorem je navíc možné vybavit pohonem všech čtyř kol.

Novinka bude představena na autosalonu v Tokiu a do sériové produkce se dostane v říjnu tohoto roku. Toyota by chtěla v Japonsku prodat alespoň 3000 kusů měsíčně.

Text: Redakce
Foto: Toyota

Galerie