Toyota FT-86 Concept: prohlédněte si novou Celicu

Uvnitř video: Toyota je už delší dobu označována za automobilku bez emocí. Poslední dva sportovně laděné modely Supra a Celica už v nabídce nefigurují, a tak zákazníci, kteří netouží po různě praktických Avensisech, Aurisech, Priusech a podobně mají smůlu. Jenže to by se mělo změnit, chystá se sportovní model, který přijde (doufejme) na trh do dvou let.

Vydáno: 24.3.2010

Měl by to být jakýsi nástupce jak Supry, tak modelu Celica. Zatím se jedná o koncept, který byl představen v Ženevě a který nese označení Future Toyota. Pokud by se na vzhledu už nic neměnilo, pak bychom se vůbec nezlobili. Čtyřmístný automobil dostal atraktivní design, délku 4160 mm, šířku 1760 mm a výšku jen 1260 mm.

O pohon se postará motor pocházející z dílny Subaru. Zatím se mluví o dvoulitrovém čtyřválci typu boxer (jak jinak). Jak už bylo řečeno, do prodejen by se mohl tento koncept dostat začátkem roku 2012. Doufejme, že Toyota na svých slibech nic měnit nebude. Čekání si zatím můžeme krátit prohlížením dalších fotografií a nebo videa.

 

Text: Redakce
Foto: Toyota

Galerie